Tato stránka používá Cookies pro zlepšení našich služeb

Obezita typ hruška

Ženy s gynoidním typem postavy se vyznačují ukládáním tuků v oblasti hýždí a stehen.
Při redukci pak dochází k úbytkům zvláště v horní polovině těla, zatímco dolní se příliš nemění. Tento typ obezity je geneticky podmíněný a redukce váhy vyžaduje specifický přístup. Je potřeba tělo "zásobovat" větším množstvím kvalitních bílkovin, vlákniny a flavonoidů obsažených například v zeleném ječmeni. Vhodné je pak přizpůsobit i pohybovou aktivitu. Většinou se ženy snaží problémovou partii "přecvičit", což má přesně opačný efekt.

Naše klientka-paní L. - má s tímto typem obezity svou zkušenost. Geneticky měla vždy širší boky a užší pas, ale až po hormonální terapii při IVF a po porodu se ukládání tuků v daných oblastech znásobilo až na začínající lipedém.

Za měsíc společné práce se nám podařilo:

  • zredukovat váhu o 4 kg
  • objem podkožního tuku o 3,8%
  • zachovat objem svalové hmoty

U paní L. jsme upravili poměr bílkovin, sacharidů a tuků.

Hlavní změny jsme provedli v těchto bodech:

  • navýšili jsme energetický příjem-z původních 1300 kCal i na 1 700 kCal !!!! -původní průměrný příjem bílkovin byl u paní L. 0,65 g/kg/den jsme navýšili na 1,5 g/kg/den
  • zvýšili jsme příjem vlákniny
  • zařadili jsme do stravy suplementaci omega 3 mastných kyslin a vitamínu C

Musím zdůraznit, že paní L. je velmi zodpovědná v přístupu. Poctivě dodržuje veškerá doporučení a zapisuje svůj jídelníček. To nám umožňuje situaci vyhodnocovat a provádět případné změny.

Zajímá Vás toto téma?

Víceinfo na: +420 604 833 899 nebo www.nutricni-terapeutka.cz

Posted on Nov 14, 2021